Християнський сайт "Терноцвіт"



Untitled

ПРО АВТОРІВ

Герман Олег Михайлович — народився 21 березня 1948 року в селі Чер-нихові на Тернопіллі. Здобувши вищу освіту, працює викладачем університету. У 1990—1991 роках Олег Герман — завідує відділом культури Тернопільської міської ради, заступник голови обласного об’єднання Товариства української мови ( нині товариство «Просвіта»).

З 1991 року продовжує педагогічну працю, захищає наукову роботу. З 1995 року — доцент, а з 2007 року — професор кафедри українознавства і філософії Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя. З 1995 року — проректор з гуманітарної освіти і виховання ТДТУ.

Автор книг поезій: «Прислухайтесь... Дзвенить струна» (1990), «Мелодія слова» (1992). «Настрій полудневого дощу» (1993), «Краплини тихої довіри» (1994). Найпершою була любов» (1995), «Для тебе» (1996), «Душа болить словами» (1997). «Щаслива мить» (1999), «Силуети» (2001), «Хресне сходження» (2001). « Віддзеркалля» (2004), «Околиця» (2006). В 1993 році стає членом Національної Спілки письменників України, а з 1997 року Національної Ліги українських композиторів. Лауреат літературної премії імені Володимира Вихруща за 2002 рік. В регіональній акції «Галицький лицар-2003» визнаний переможцем в номінації «Літератор року». Указом Президента України в 2007 році удостоєний звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Займає активну позицію в культурно-громадському житті Тернополя.

Вишивана «Хресна дорога» тернопільського подружжя Олега і Ярослави Ликтеїв — унікальна не лише в Україні, але й у світі. Чотирнадцять полотен. вишитих дрібним напівхрестиком, відображають шлях Ісуса на Голгофу. Автори ікон (усі роботи освячені в церкві) потратили на цю копітку працю півтора року і приурочили цикл вишиття 2000-літтю Різдва Христового.

Поштовхом до сімейної творчості стала... трагедія. У подружжя Олега і Ярослави Ликтеїв загинув старший син Сергій, який самотужки розпочав вишивання першої стації Христових мук і мріяв з батьками завершити роботу до 2000 року.

Після синової смерті батьки вирішили докласти всіх зусиль, аби задум сина втілити у життя. За короткий час люди без мистецької освіти зробили унікальний шедевр. Усі вишивані картини, стверджують мистецтвознавці, високохудожні полотна. Майстерно підібрані кольори ниток створюють стереоефект картин. До речі, добором кольорів ниток займався молодший син Віталій, який нині успішно реалізує свої мистецькі задатки, здобуваючи вищу освіту.

Мистецтво вишивання набирає нових стежин доступу до людських душ, і майстерність родини Ликтеїв засвідчує це із великою переконливістю. «Хресну дорогу» Ликтеїв бачили чи не в усіх обласних центрах України. Експонувалася вона декілька разів у місті Києві. Картини стали у 2007 році складовою Великодньої мистецької програми, яка проходила в кафедральному соборі УГКЦ та під час проведення Шевченківських днів на Тернопіллі.

Це дивовижна експозиція має глибокий філософський зміст, бо кожен з нас проходить свою хресну дорогу, долає випробування й труднощі на шляху до Воскресіння.



Форма входу

МЕНЮ

Пошук

Ми в контакте

Наше опитування

Що ви найчастіше шукаєте в інтернеті?
Всего ответов: 793
Чи подобається вам цей сайт?
Всего ответов: 671

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0