Християнський сайт "Терноцвіт"



Untitled

о. АРТУР
МІЛАНІ

ВЕЛИКА
ОБІТНИЦЯ

СЛОВО АВТОРА

"ОДНОМУ
БОГОВІ - ЧЕСТЬ І СЛАВА".

Книжечка "Велика Обітниця", що описує дев'ять святих Причасть на честь Пресв. Ісусового Серця, має надзвичайний успіх, тому з’являється щоразу в нових виданнях, які люди охоче замовляють. Досить сказати, що за кілька років число примірників, що вийшли в повному виданні, не рахуючи всіх витягів, скорочених видань, пepeвищилo вже мільйон.

Як пояснити таке велике поширення цієї незначної праці, як не безмежною ніжністю Божого Ceрця, що не гордиmь нами і користується найбільш нездатними та невідповідними засобами, щоб тільки допровадити до спасіння душі, відкуплені Його Пресв. Кров'ю? Сам Ісус в тому Божому ділі любові старається в кожному місті, в кожному селі знайти душі, що зуміли б поглибити гарячі бажання Його Серця та стали ревнителями цього набожества. І з дня на день зpocтає число тих щирих Христових приятелів, що радо відповіли на цей заклик лю6oвi і стають Його бойовими відділами. Це справді зворушливо, і душа наповнюється глибокою вдячністю. Якби не страх, що ми вразимо їхню скромність, то ми 6 радо оголосили довгий список тих, направду гарних душ, що, незважаючи ні на які жepтви, зуміли в тисячах примірників поширити оцю книжечку, яка оповідає про милосердя Божого Серця. Вони вже своїми очима оглядали багаті овочі своєї ревності.

Недавно одна побожна пані писала нам, що її ревність в поширюванні цього набоженсmва дозволила їй побачити в короткому часі cтo святих Причасть у першу п'ятницю місяця. А один священик, що також став гарячим апостолом цього набоженства, так висловлюється: "Щира подяка належиться Найсвятішому Христовому Серцю, що в тому селі розійшлося понад двісті примірників цієї золотої книжечки.       До святого Причастя в перші п'ятницi пpucтyпuлo п'ятсот мужчин, не рахуючи жінок і дітей, а їх було набагато більше. Це щира правда, що, коли хочеться мати численну участь у святих Тайнах, то треба впровадити оцю побожну практику".

Один визначний і ревний пaрox писав нам: "При кожній  нагоді буду щораз більше й більше поширювати це набоженство понад усі набоженства, muм більше, що навіть за кілька місяців бачу йoгo блаженні овочі. О, коли б я швидше був його пізнав!"'

У листопаді 1928 р. писала нам одна, дуже діяльна ревнителька, апостольську працю якої підтримувала своїми терпіннями її сердешна приятелька: "Не можу промовчати пpo одне навернення, бо гідне воно, щоб його оголосити. До мого села приїхала одна пані, щоб тут трохи відпочити та зміцнити своє здоров'я. Від деякого часу вона не сповідалася, тому що чоловік її вороже ставився до нашої святої віри. Я сказала їй, щоб вона купила собі книжечку про "Велику Обітницю ". Взяла вона книжечку до рук, поглянула на обкладинку, де виднілося Найсвятіше Серце Ісуса, й почала плакати. "Що таке?" - питаюся. "Нічого. – відповіла, - 3автра хочу висповідатися. Лишіть мені цю гарну книжечку ". І справді, в означений час - висповідалася й досі залишається в своєму наверненні.

3нову ж одна гаряча ревнителька з Сардинії пише нам пo недовгому часі своєї ревної i завзятої праці над поширюванням цього набоженства: "3 радістю повідомляю вам, що в нашій церкві вже більше, як триста осіб, причащаються в перші п'ятниці кожного місяця". В першу п’ятницю липня 1929 р. в Паттоді, на Сардинії, зранку о 7-мій годині завалилася головна лава в церкві. Отець пapox сидів тоді в сповідальниці, а о. Секкі правив Службу Божу на честь Пресвятого Ісусового Серця. Більше, як двісті людей, пpucmyпuлo до престолу, щоб із йoгo рук прийняти святе Причастя. В той час затріщала церква. Він ледве встиг сказати: "Спаси, Господи, твій народ'; як густий, задушливий пoрox закрив усе. Грозило велике нещастя! Та сталося чудо! Всього дві особи впали жертвою, i одна людина тяжко поранена. "Чи ж не чудо це?" - пuшe побожна ревнителька, - що були там тільки ті жертви, які прийняли Христа і в яких не можна сумніватися, бо вони відразу пішли до неба ". Вже на першій Службі Божій більше, як двісті осіб прийняло Христа Гocпoдa до свого серця. Годі не бачити в цій події, з одного боку, великої люті диявола, що дивиться, як із рук йому вириваються душі, а, з другого боку – безмежної Доброти Христового Серця, що кличе й пригортає до Себе душі, щоб їх cпacmи.

Багато знову ж оповідають нам пpo запеклих грішників, що по двадцять - тридцять літ не зближалися до святих Тайн, які, однак, таки нарешті піддалися ласкавим i повним любові запросинам Христового Серця та й захотіли при допомозі дев’яти святих Причасть врятувати свої душі й запевнити собі вічне життя.

Це тільки уривки з незчисленних свідоцтв, що доходять до нас з усіх сторін. Чи ж не дивночудесні ці овочі?

Інститути, школи, шпиталі, робітничі заклади, товариства молоді, члени Католицької Акції, душпастирі, монахи, світські, а навіть і в'язні присилають нам нові замовлення і. з найбільшим вдоволенням висловлюються пpo цю книжечку.

А ми з радістю дякуємо за це все Христовому Серцю i молимося та й доручаємо Йому тих усіх ревних працівників.

Одночасно ми певні, що вже сповнилася на кожному з них оця обітниця Христового Серця: "Імена тих, що ширитимуть оце набоженство, будуть записані в Моєму Серці, й ніхто не в силі їх звідти викреслити. "

 

 

     ПЕРША ЧАСТИНА

        "ВЕЛИКА ОБІТНИЦЯ" У ЧОМУ ЇЇ СУТЬ?

Поміж великими обітницями, що їх дало Пресвяте Серце Христове святій Марії Маргаретi Алякок, одна особливо заслуговує на те, щоб усі звернули на неї увагу. Її об'явив Ісус Христос св.Маргаретi в 1689 році перед смертю святої. Між обітницями Христового Серця вона  дванадцята з ряду. Ось вона:

"У виливі милосердя Мого Серця обіцяю, що Моя всемогутня любов удiлumь ласки осmаmочного вumрuвання всім muм, що прuймуmь св..Причастя у перші п'ятницi в місяці через дев'ять місяців по черзі; вони не вмруть у Моїй неласці, ані теж без прийняття святих Тайн, а Моє Серце залишитися їм безпечним прumулком у miй осmаннiй хвилині ”.

Оце та "Велика О6iтниця" переповненого милосердям Христового Серця, яку ми хочемо пояснити в цій книжечці, щоб розбудити гаряче бажання прийняти ті, такі повні любовi запросини Христа, що жертвує нам такий легкий спосi6, як забезпечити собі спасіння нашої душі.

        Правдивість цієї обiтницi

Кожному, хто сумнівався б у віродостойностi цієї обiтницi, скажемо, що вона насправді правдива. Це бачимо з листів упривілейованої повірниці Христового Серця. Церква, що завжди діє з такою великою розвагою насамперед тоді, коди це справа винесення святих на престоли, сумлінно й докладно дослідила всі листи св.Маргарети й не тільки не знайшла в них нічого, гідного критики, але й ще Своєю повагою затвердила й дозволила поширювати їх між вірними. Крім цього, св. Отець Венедикт XV наводить "Велику О6iтницю" дослівно в канонiзаційному декреті й зазначує, що: "Саме такі були слова, з якими Ісус звернувся до своєї вірної слуги ”.

 Для нас же цього рішення Церкви, непомильної вчительки правди, повністю вистарчає, що6 ми могли говорити про це з найглибшим переконанням душі.

Одне, хіба, виглядає дивно та незрозуміло, те, що ця Божа обітниця була наче закрита до 1869 р., в якому почав її поширювати о. П. Франчозi. Можливо, що зро­дилося тоді побоювання, та ця практика робить вірних завжди ревнішими, а вченi–богослови ґрунтовно доказали, що вона цілком згідна з наукою Церкви, яка в Христо­вому Серці виявляє нам безмежний океан Божого милосердя.

     Та хтось скаже: "Яким чином можливий такий великий наслідок із такої малої причини?” Відповідь на це дає нам незнаний автор золотої книжечки "3алишиться в моїй любові”. "Чи ж не зауважив ти, що між цією малою причиною i тим великим наслідком знаходиться безконечне милосердя?"

   Отак-то запевнені ми, що обітниця ця правдива й що Бог у ній        діє, стараймося тепер добре зрозуміти її глибоке значення.

Кілька слів пояснення

Коли Ісус Христос об’явився святій Маргареті, то сказав до неї найперше оцi слова: "Я обіцяю mобі”. Цим Він хотів дати їй зрозуміти, що Він ручається за цю велику ласку своїм Божим словом, тим словом, що про нього сказано в святому Письмі: "Небо i земля минуться, а слова Мої не минуться. "Поручившись за своє слово, Він додає: "У виливі милосердя Мого серця", щоб звернути нашу увагу на те, що це не звичайна обітниця, яка є овочем звичайного милосердя, але справді велика обітниця, що могла виплисти тільки з надміру 6езконечного Божого милосердя. Оце неначе говорить нам Божественний Спаситель: "О, душі, вiдкупленi Моєю Кров'ю, обітниця, яку даю вам, така велика, що неначеб уже вичерпувала всі скарби Moгo милосердя". На нас тепер черга, щоб уміти нею скористатися...

Але що6 цілком запевнити нас у тому, що Він виконає за всяку ціну все те, що о6іцяє, Христос покликається на Свою лю6ов, на ту лю6ов, що все може зро6ити для до6ра тих, що надіються на неї. Це означає, що даремними є всі хитрощі диявола, що6 вирвати ті Христові душі, що поручені Його лю6ові; Він поможе їм: жити по-християнськи й відповісти на всі ласки, щоб вони не стратили вічного життя.

Коли Христос говорить 6ез усяких застережень, що Він уділить тим душам ласки остаточного витривання, то Він має на думці цю останню ласку, найціннішу над усі ласки, від якої залежить вічне спасіння. А обітницю цю стверджує ще такими словами: "вони не вмруть у моїй неласці”, а це означає: вони осягнуть вічне щастя, вони отримають рай.

Цю о6ітницю - "не вмруть без прийняття святих Тайн" - тре6а розуміти так, що коли вмираючий мав 6и на своїй душі важкий гріх, то Ісус Христос дасть йому ласку поєднатися з Богом через добру сповідь, прийде до його душі в Пресв. Євхаристії, що6 6ути їй товаришем до вічного життя i боронити від пекельного ворога в останній вирішальний момент. Але якби яка недуга відібрала хворому мову, або з якоїсь іншої причини він не міг висповідатися, тоді Предобрий Ісус дасть йому ласку досконалим жалем очистити свою душу й вернутися до Божої приязні. Отже, хто пішов за покликом лю6ові Христового Серця й прийняв дев'ять Причасть у перші п'ятниці в місяці по черзі й без перерви, той не вмре в Божій неласці. Бо без усякого винятку Пресв. Христове Серце стане для всіх певним притулком i захороною в останній хвилині.


Xтo постановив собі відправляти цю дев'ятницю, той повинен приймати святі Причастя з тим наміром, щоб учинити Христовому Серцю за невдячність i опущення, яких зазнає в цій Тайні Лю6ові й щоб осягнути овоч "Великої Обітниці", цебто ласку остаточного витривання. Добре 6уло б цей намір відновлювати кожний раз перед святим Причастям у перші п'ятниці, доки не скінчиться дев'ятниця.

 З цією метою можна перед cв. Причастям i після св. Причастя послуговуватися молитвами, що є в цій книжечці.


ВЕЛИКА ОБІТНИЦЯ Документ Microsoft Word.doc

Завантажити файл
ЧИТАТИ ОНЛАЙН




Ви можете встановити Велику обітницю собі на сайт скопіювавши і вставивши код
Code
<div><object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" style="width:420px;height:300px" id="10fda656-a2db-59a7-115d-a1b8de4334b4" ><param name="movie" value="http://static.issuu.com/webembed/viewers/style1/v2/IssuuReader.swf?mode=mini&documentId=111202235921-6abc0a64a55c40dcafbacbd28503064f" /><param name="allowfullscreen" value="true"/><param name="allowscriptaccess" value="always"/><param name="menu" value="false"/><param name="wmode" value="transparent"/><embed src="http://static.issuu.com/webembed/viewers/style1/v2/IssuuReader.swf" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" menu="false" wmode="transparent" style="width:420px;height:300px" flashvars="mode=mini&documentId=111202235921-6abc0a64a55c40dcafbacbd28503064f" /></object><div style="width:420px;text-align:left;"><a href="http://issuu.com/profelin/docs/obitnutsa/9" target="_blank">Open publication</a> - Free <a href="http://issuu.com" target="_blank">publishing</a></div></div>


Форма входу

МЕНЮ

Пошук

Ми в контакте

Наше опитування

Що ви найчастіше шукаєте в інтернеті?
Всего ответов: 793
Чи подобається вам цей сайт?
Всего ответов: 671

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0