Християнський сайт "Терноцвіт"Untitled

Невідомі землі люди з давніх давен вважали землями, де живуть дракони... Але справжні дракони живуть в нас: це ті життєві вибори, які ми робимо залежно від мети нашого особистого життя. На жаль, ми здебільшого, не розуміємо серйозності наслідків таких драконів.

Фільм режисера Роланда Джоффе (відомий за фільмом «Місія») - це історія часів Громадянської Війни в Іспанії. Історія життя двох друзів, Хосемарія Ескріва (якого зіграв Чарлі Кокс) і Маноло Торрес (якого зіграв Уес Бентлі). Вони - друзі дитинства, яких розділили політичні потрясіння довоєнної Іспанії, і які опиняються на різних сторонах, коли починається війна. Обравши мир, Хосемарія стає священиком і бореться за розповсюдження миру і любові, заснувавши організацію Опус Деі (Боже Діло). Маноло ж обирає війну і стає шпигуном фашистів. В одного зіграв цинізм і гординя, а інший зміг почути голос Бога і піти за Ним, не знаючи і не страхаючись того, куди цей Голос веде.

Цей фільм є історією святості, і у той самий час, прикладом того, що людина завжди має шанс навернутися до Бога, головне – це вміти вчасно відкинути гординю і сказати «Так».

У фільмі простими словами буквально у декількох фразах пояснюється суть самої організації «Все для всіх»: стати усім для всіх, для кожного. Зараз Opus Dei присутня у 64 країнах світу. А починав Хосемарія з нічого. У фільмі, коли молодий священик Хосемарія приходить до єпископа, щоб отримати благословення на діяльність організації, єпископ його спитав: «Добре, Хосемарія, і скільки ж вас вже у цій організації?». Хосемарія із захопленням відповідає: «Нас... троє!» Все велике починається з малого.

Важливо відразу зазначити «There Be Dragons» - це не біографія святого Хосемарії Ескріва, адже деякі факти і герої абсолютно вигадані, хоча стрижень самої історії тримається на реальних подіях. Цей фільм скоріше про пошук правди, пошук цінностей, і про вибір дороги святості з усіма її складностями, болем, стражданням і викликами.

Не можу у цьому контексті не згадати Дена Брауна, тому скажу: шановні, хто прийняв за істину казки цього автора (який «чув дзвін, але не мав і найменшої гадки, де він»), подивіться фільм і побачите Святість простої Людини, яка започаткувала Велику справу.

Не стану аналізувати сам фільм з точки зору кіномистецтва - не бачу в цьому сенсу (залишу для любителів перебирати по кісточках кожен кадр). Після перегляду фільму на закритій презентації у Римі, зрозуміла, що для мене найголовнішим у ному є його message, який перекриває незначні недоліки фільму. І цей message – заклик прагнути святості і не втрачати надії на Боже Провидіння.

Більшість фільмів, які зараз виходять, це аморальність і пропагування спотворених «цінностей». «There Be Dragons» - це рідкість, адже фільм принесе християнські цінності на екрани цілого світу.


далі >>>

Форма входу

МЕНЮ

Пошук

Ми в контакте

Наше опитування

Що ви найчастіше шукаєте в інтернеті?
Всего ответов: 791
Чи подобається вам цей сайт?
Всего ответов: 668

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0