Християнський сайт "Терноцвіт"Untitled
ЛИПОВА ПАСКА

(Казка)

   Жили-були на світі два брати. Один багач, другий бідняк. Багач мав багато землі, лісів, худоби і всілякого добра, що навіть цісар йому заздрив. А паскабідний мав хатку з одним вікном. У цій хатин бідно жила немаленька родина, а їсти було нічого.

   Під Великдень багачева жінка напекла багато пасок, а в біднії хатині не знайшлося муки навіть на одну маленьку. Жінка сумує і плаче:

—    Люди завтра паски понесуть святити, а ми що?

—    Не журися, — відповів бідний чоловік.

  Бідняк взяв сокиру за пояс і подався до лісу. Ходив тим лісом, поки не зрізав липу. Відрізав від неї малий ковбанчик і обтесав його так, що на подобу паски стала.

  Прийшов з тією паскою додому. Став перед порогом і каже:

—    Жінко, а ну розпалюй у печі вогонь, паску будемо пекти.

  Жінка помастила ще її яйцем і вложила в піч, щоб присмалилася

трохи. Паска така вийшла гарна, рум’яна, висока, що жінка від утіхи аж заплакала і накрила її найфайнішим рушником.

  Взяв бідак на другий день (на Великдень) і поніс її святити. Біля церкви людей було море. Багач побачив брата серед них. Вподобав собі багач братову паску і позавидував, бо його паски порозтріскувались в печі.

—    Поміняймося з тобою пасками, — каже до брата багач. — Я тобі за твою гладеньку дам дві своїх. Тобі однаково, а у мене гості будуть дивитись, не годиться...

  Бідний брат цього тільки й чекав. Помінялись.

Багач запросив гостей до себе додому. Гості спочатку роздивлялися його хороми, а потім сіли за стіл. А на столі красується така гарна паска. Усі дивуються, як така паска вдалася. І гарна, і рум’яна, і висока! А далі взялися краяти її. Та ба! Ніякий ніж не заліз в неї. Мусив багач аж сокирою розрубувати, і тоді виявилося все.

Стидно було багачеві признатися, що так помилився. Він і каже:

—    Ну і видите, люди добрі, які чудеса на світі діються? З паски в одній хвилині зробилось дерево, мабуть, її хтось урік.

Форма входу

МЕНЮ

Пошук

Ми в контакте

Наше опитування

Що ви найчастіше шукаєте в інтернеті?
Всего ответов: 791
Чи подобається вам цей сайт?
Всего ответов: 668

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0